crs.org.uaГлавнаяКонференции, семинары, событияТекущиеПрес-тур до с. Орлівка Ренійського району На главную Карта сайта рус | eng
тел./факс: +380 48 719 85 36
65074, г. Одесса, ул. Гайдара, 3-а
utsc@te.net.ua

Прес-тур до с. Орлівка Ренійського району, присвячений "Операції Буфало"

20 жовтня 2016 р. відбудеться прес-тур до с. Орлівка Ренійського району. Прес-тур присвячено «Операції Буфало».

Наприкінці жовтні цього року в селі Орлівка (Одеська обл.), що розташовується в регіоні дельти Дунаю, в рамках проекту "Комплексне використання ресурсів заплав, як приклад нового ефективного господарювання в умовах кліматичних змін" буде створено експериментальне стадо водяних буйволів карпатського типу.

Створення експериментального стада буйволів стане прикладом застосування нових видів діяльності на територіях, які зараз неефективно використовуються, не підходять для сільгоспвиробництва та для выпасу іншої худоби. Везуть буйволів із Закарпаття, де Мішелем Якобі, німецьким екологом, відновлена найбільша група цих тварин в Україні.

Спочатку в орлівському експерементальному стаді буде 14 голів, частина з яких придбана за кошти проекту "Комплексне використання ресурсів заплав, як приклад нового ефективного господарювання в умовах кліматичних змін", а іншу частину надає голландський фонд True Nature Foundation, який підтримує відновлення природних екосистем та сталий розвиток громад.

Буйволи розглядаються як елемент туристичної привабливості місцевості. Реалізація проекту також сприятиме збільшенню доходів мешканців місцевої громади. Зокрема буде створено 5 робочих місць, а також місцеве населення буде залучене до обслуговування парку і туристів: прийому туристів, охорони, випасу буйволів, отримання молока, та лімітованого виробництва молочної продукції.

Колись буйволів було багато в південній Європі, проте у ХХ сторіччі їх чисельність значно скоротилася. Дякуючи небайдужим людям популяцію вдається зберегти. До сьогодні буйволи в Україні жили лише в заповіднику Асканія Нова, на фермах в Закарпатті та Голосіївському монастирі. В жовтні тварини були доставлені і на Одещину.

Фото Мішеля Якобі

Центр региональных исследований © 2004-2012
Контакты
www.crs.org.ua