crs.org.uaГлавнаяКонференции, семинары, событияАрхивСпільне обстеження дельти Дунаю На главную Карта сайта рус | eng
тел./факс: +380 48 719 85 36
65074, г. Одесса, ул. Гайдара, 3-а
utsc@te.net.ua

Спільне обстеження дельти Дунаю

Спільне обстеження дельти Дунаю (СОДД) проводитиметься в рамках проекту "Спільний екологічний моніторинг, оцінка та обмін інформацією задля інтегрованого управління регіоном дельти Дунаю" в період з 26 вересня по 5 жовтня 2011 року.

   Проект "Спільний екологічний моніторинг, оцінка та обмін інформацією задля інтегрованого управління регіоном дельти Дунаю" виконується Міжнародною комісією із захисту річки Дунай (МКЗД) в рамках ініціативи «Навколишнє середовище та безпека» (ENVSEC) у партнерстві з UNEP, UNECE та регіональними партнерами, що представляють 3 країни, що входять до суббасейну дельти Дунаю (Румунія, Україна та Молдова). Управління цим проектом на регіональному рівні виконує українська громадська організація «Центр регіональних досліджень».

Загальною метою проекту є покращення транскордонного співробітництва та посилення спроможностей для запровадження басейнового підходу до управління природними ресурсами в регіоні дельти Дунаю. Проект покликаний створити базис для розвитку та зміцнення скоординованої політики управління водними ресурсами в регіоні дельти Дунаю відповідно до принципів Водної рамкової директиви ЄС (ВРД) та положень Спільної Декларації глав делегацій України, Румунії та Республіки Молдова «Про План управління дельти Дунаю заради сталого розвитку регіону» (Відень, грудень 2007 р.).

Одним із важливіших компонентів проекту є польові дослідження, що дадуть змогу зібрати первинні дані та заповнити донині відсутню інформацію. Крім того, СОДД завдяки участі трьох країн сприятиме налагодженню спільного збору даних, гармонізації методів моніторингу та створенню спільної бази даних.

СОДД э першим практичним кроком з гармонізації систем моніторингу трьох країн – України, Румунії та Молдови, – а саме, збору та обміну інформацією про стан навколишнього середовища в суббасейні дельти Дунаю. Головним завданням СОДД, є проведення міжнародної водної експедиції, що базуватиметься на підходах Другого Спільного Обстеження Дунаю (JDS 2), яке проводилось під егідою МКЗД у 2007 році. Результатом такої експедиції стане надійна інформація, придатна до коректного порівняння результатів моніторингу якості води для всієї території дельти Дунаю.

Діяльність СОДД буде сконцентрована на внутрішніх водах починаючи від гирла річки Прут до Чорного моря і включатиме основні гирла, протоки, канали та внутрішні озера дельти Дунаю.

Два дослідницьких судна, “Циклон” (Україна) та “ROUA” (Румунія) з українськими, румунськими та молдавськими спеціалістами на борту розпочнуть експедицію 26 вересня для відбору та аналізу проб, що дозволить зібрати однорідні дані та використати уніфіковані підходи та методи моніторингу. Експедиція, яка завершиться 5 жовтня, буде проводитись, керуючись спільною моніторинговою програмою.

Результати СОДД будуть використані для розробки аналітичного звіту про стан водних ресурсів дельти Дунаю, що згідно положень Водної рамкової директиви ЄС, є першим етапом підготовки плану управління суббасейном дельти Дунаю.

Ми запрошуємо вас до участі у прес-конференціях Спільного обстеження дельти Дунаю, що проводитимуться в Молдові, Україні та Румунії:

МОЛДОВА
Кахул

26.09.2011
 
Контактна особа: Думітру ДРУМЯ

 тел.: +373 69730148

E-mail: drumead25@yahoo.com
УКРАЇНА

Ізмаїл

28.09.2011
 
Контактна особа: Ольга ЛИСЕНКО

Тел./факс: +380 48 719 85 36

E-mail: utsc@te.net.ua
РУМУНІЯ

Тульча

05.10.11
 
Контактна особа: Маріан ТУДОР

Тел:  +40 240 524546

Е-mail: mtudor@indd.tim.ro
 

Ви можете стежити за ходом експедиції відвідавши групу проекту "Спільний екологічний моніторинг, оцінка та обмін інформацією задля інтегрованого управління регіоном дельти Дунаю" на Facebook

Центр региональных исследований © 2004-2012
Контакты
www.crs.org.ua